زمان مطالعه: ۷ دقیقه

برند رژودرم نامی آشناست که محصولات ترمیم‌کننده آن چندین سال متوالی توجه بسیاری از پزشکان و مصرف‌کنندگان را جلب کرده‌اند. این برند بین‌المللی دو محصول پماد آلفا و کرم اسکار رژودرم را در بازار ایران نیز تولید و ارائه می‌کند. در این مقاله درمورد پماد رژودرم که یک ترمیم‌کننده زخم و سوختگی پرفروش است، صحبت می‌کنیم. این کرم که توسط بسیاری از پزشکان در موارد مختلف برای رفع آثار به جای مانده از زخم و اسکار تجویز می‌شود، نتایج بسیار مطلوبی کسب کرده است. در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد که کرم رژودرم برای چی خوبه و چطور باید مصرف شود.

کرم رژودرم چیست؟

پماد رژودرم که با نام کرم اسکار رژودرم نیز شناخته می‌شود، یک لایه‌بردار قوی است که در بهبود طیف وسیعی از مشکلات پوستی موثر می‌باشد. این کرم در رفع انواع عارضه‌های پوستی از یک تغییر رنگ ساده گرفته تا اسکارهای پیشرفته و کهنه کاربرد دارد. کرم اسکار رژودرم یک فرآورده کاملا طبیعی است که حاوی آلانتوئین، ویتامین C، ویتامین E، لایه‌بردارها، مرطوب‌کننده‌ها و روغن‌های گیاهی مانند روغن کنجد و عصاره پیاز قرمز می‌باشد.

این محصول ترمیم‌کننده از برند رژودرم و توسط شرکت توسعه آلفا در ایران تولید می‌شود. کرم رژودرم در اکثر مواقع جهت رفع آثار برجای مانده از زخم شامل اسکار، بخیه، سوختگی، جوش و لک صورت استفاده می‌شود. در ادامه درمورد مکانیسم اثر پماد رژودرم در هر یک از موارد مصرف آن صحبت خواهیم کرد.

خرید کرم رژودرم

کرم رژودرم برای چی خوبه؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است کمی با ترکیبات تشکیل‌دهنده این کرم ترمیم‌کننده محبوب آشنا شویم. به طور مثال آلانتوئین موجود در کرم رژودرم این خاصیت را دارد که بافت سالم را به سرعت جایگزین بافت آسیب‌دیده و مرده کند. از همین رو می‌تواند در ترمیم زخم‌ها، التهاب، خشونت و ترک‌های پوستی موثر عمل کند. ویتامین E و ویتامین C نیز از آنتی‌اکسیدان‌های بسیار قوی هستند که برای حیات پوست ضروری می‌باشند. وجود ویتامین C و E در کنار یکدیگر موجب تقویت اثر آنها می‌شود، بدین ترتیب که ویتامین C موجب ساخت مجدد ویتامین E و همچنین افزایش اثر آنتی‌اکسیدانی آن خواهد شد.

در کرم رژودرم از مرطوب‌کنندهایی مانند پروپیلن گلیکول و گلیسیرین استفاده شده است که باعث کاهش التهاب، قرمزی و همچنین تنظیم میزان رسوب کلاژن می‌شوند. لایه‌بردارهای موجود در پماد رژودرم از جمله اسید گلیکولیک، اسید سالیسیلیک و اسید لاکتیک، همگی از نوع لایه‌بردارهای طبیعی هستند. علاوه بر موارد ذکر شده از روغن کنجد و عصاره پیاز قرمز نیز در این پماد استفاده شده که می‌توانند اثر مخرب رادیکال‌های آزاد را کاهش دهند.

به طور کلی موارد مصرف و ویژگی‌های کرم رژودرم را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

 •  کاهش آثار زخم، بخیه و سوختگی
 • کاهش اسکار قدیمی و جدید
 • بهبود التهابات پوتی
 • پاکسازی و افزایش لطافت پوست
 • رفع زبری و ضخامت پوست
 • رفع لک‌های سطحی
 • ترمیم جای جوش
 • کنترل خارش پوست

کرم رژودرم این مزیت را دارد که موجب تسریع بلوغ اسکارهای جوان و همچنین کاهش اسکارهای قدیمی شده و از تشکیل اسکار جدید جلوگیری نماید. کنترل خارش‌های دوران بهبودی زخم، جلوگیری از تغییر رنگ پوست، کاهش تیرگی و لک‌های سطحی ناشی از جوش و لایه‌برداری و پاکسازی پوست از دیگر مزایای کرم رژودرم هستند که آن را از سایر محصولات مشابه متمایز می‌سازند.

کرم رژودرم برای جای زخم

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، آلانتوئین یکی از ترکیبات اصلی کرم رژودرم است که مهم‌ترین اثر آن افزایش سرعت تکثیر سلولی است. این اثر باعث می‌شود بافت سالم به سرعت جایگزین بافت آسیب‌دیده و مرده‌ای شود که با روش‌های مختلف از روی زخم برداشته می‌شود. به این ترتیب زخم‌ها، التهاب، خشونت، و ترک‌های موجود در پوست به سرعت ترمیم می‌شوند.

علاوه بر این اسیدهای چرب غیر اشباع موجود در روغن‌های گیاهی کرم رژودرم می‌توانند با تبادل یک الکترون با رادیکال‌های آزاد، رزونانس پایدار ایجاد نموده و اثر مخرب رادیکال‌های آزاد را کاهش دهند. این کرم با اثر آنتی اکسیدانی خطر تشکیل اسکارهای هیپرتروفیک و کلوئیدها را پس از ترمیم زخم‌ها کاهش می‌دهد.

خرید کرم اسکار رژودرم
جهت خرید کرم رژودرم برای ترمیم زخم، رفع جای جوش، بخیه و سوختگی روی عکس کلیک کنید.

کرم رژودرم برای جای جوش

از کرم رژودرم برای بهبود جای جوش نیز می‌توان استفاده کرد. این کرم می‌تواند از ایجاد حفره‌های جدید بر سطح پوست جلوگیری کند و حفره‌های سابق را پر کند. از همین رو تا حدودی می‌تواند جای جوش را از بین ببرد. مصرف کرم رژودرم برای جای جوش، سبب حساسیت پوستی و یا التهاب نمی‌شود.

ویتامین‌ها و لایه‌بردارهای موجود در این کرم به شما کمک می‌کند تا مشکلات سطحی پوستتان از بین برود و شادابی و لطافت پوست را به شما ارمغان می‌دهد. ویتامین C می‌تواند موجب تنظیم و تحریک ساخت کلاژن و الاستین و کاهش رنگدانه‌سازی در پوست شود.

کرم رژودرم برای لک صورت

رژودرم می‌تواند لک‌های سطحی روی پوست مانند لک‌های ناشی از افزایش سن و یا لک‌های ایجاد شده پس از ترمیم انواع زخم، جوش و یا لیزر را کاهش دهد. توجه داشته باشید که حداقل زمان لازم برای مشاهده تاثیر کرم رژودرم برای لک صورت و پوست، حداقل دو ماه است.

برای این منظور می‌توانید مقداری کرم رژودرم را با سرعت کم و فشار متوسط روی موضع ماساژ دهید. این فشار نباید زیاد باشد تا موجب درد و تحریک محل لک نشود.

کرم رژودرم برای جای بخیه

همانطور که گفتیم کرم رژودرم دارای اثرات ضد التهابی است و برای ترمیم انواع زخم، از جمله اسکارهای قدیمی و جدید، جای جوش و جای بخیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اثر کرم رژودرم برای جای بخیه و رفع آن به آلانتوئین موجود در این پماد وابسته است. این ترکیب می‌تواند با جایگزینی بافت سالم به جای بافت آسیب دیده، در تسکین التهاب و کاهش اسکار روی پوست موثر عمل کند.

علاوه بر این لایه‌بردارهای طبیعی موجود در این کرم به از بین بردن آسیب‌های پوستی کمک می‌کنند. این لایه‌بردارها بدون ایجاد هیچ التهابی می‌توانند موجب از بین رفتن تدریجی اسکارها شوند.

کرم رژودرم برای گوشت اضافه

یکی دیگر از کاربردهای کرم رژودرم تاثیر آن بر از بین بردن زائده‌های گوشتی و ناهمواری‌های روی پوست است. این ناهمواری‌ها که نوعی اسکار برجسته هستند، بسته به ضخامت زائده به مدت زمان بیشتری برای ترمیم توسط کرم رژودرم نیاز دارند. به طور مثال اگر ضخامت اسکار زیاد باشد، ممکن است برای هموار شدن کامل تا ۱۸ ماه و یا بیشتر زمان لازم باشد.

نحوه مصرف پماد رژودرم

برند رژودرم اقدام به ارائه یک کتابچه راهنمای مصرف کرده که جهت اطلاع از نحوه مصرف کرم رژودرم به صورت دقیق می‌توانید از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید از راهنمای صوتی مصرف آن نیز کمک بگیرید که با شماره‌گیری ۸۱۰۹۶ با پیش شماره تهران و وارد کردن کد سه رقمی موضوع مورد نظر پاسخگوی شما هستند.

اما به طور کلی نحوه مصرف کرم رژودرم بدین گونه است که باید مقداری کرم را روی اسکار قرار داده و سطح آن را ماساژ دهید. این ماساژ باید توسط انگشتان و با قدری فشار انجام شود. بهتر است حاشیه‌های اسکار را بیشتر از سطح آن ماساژ دهید تا سلول‌های جدید به سمت مرکز پیشروی کنند.

این روش را ۳ بار در روز و با حداقل فاصله ۵ ساعت تکرار کنید. مقدار کرم در هر بار استفاده باید آنقدری باشد که هنگام ماساژ حدود ۱.۵ دقیقه بتوان نرمی کرم را زیر انگشتان حس کرد. اگر در یک منطقه، وسعت یا طول اِسکار زیاد باشد بهتر است برای‌ هر ۵ سانتی‌متر، یک مرحله در نظر گرفته و برای هر قسمت به طور جداگانه کرم را استفاده کنید.

ذکر این نکته ضروری است که قبل از مصرف کرم رژودرم باید دستورالعمل بروشور آن را به دقت مطالعه نمایید و نکات احتیاط در مصرف آن را در نظر داشته باشید.

قیمت کرم رژودرم در داروخانه ها

در این مقاله با هم بررسی کردیم که کرم رژودرم برای چی خوبه و دلیل محبوبیت آن چیست. این پماد ترمیم‌کننده زخم و سوختگی در بسیاری از موارد مشکلات سطحی پوست به کار می‌رود و تاثیر آن اثبات شده است. کرم رژودرم در کاهش آثار زخم، بخیه و سوختگی، کاهش اسکار قدیمی و جدید، بهبود التهابات پوستی و رفع لک‌های سطحی و جای جوش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای تهیه کرم اسکار رژودرم می‌توانید به داروخانه‌های سطح شهر خود مراجعه کنید. اما یک راه آسان‌تر جهت خرید و اطلاع از قیمت کرم رژودرم در داروخانه ها سفارش اینترنتی این محصول از سایت داروخانه دکتر خسروی است. این فروشگاه با ارائه تخفیفات ویژه و تامین انواع مکمل‌های اصل و معتبر، سفارشات شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل تحویل می‌دهد. شما می‌توانید جهت خرید انواع محصولات ترمیم‌کننده از جمله بهترین پماد سوختگی و زخم به لینک دسته بندی زیر مراجعه نمایید.

خرید پماد سوختگی و زخم

هر سوال دیگری در مورد محصولات گیاهی ما داشتید می‌توانید پایین این مقاله و یا در صفحه محصول در سایت داروخانه دکتر خسروی کامنت بگذارید، متخصصین داروساز ما به شما پاسخ خواهند داد.

سوالات متداول

قیمت کرم رژودرم برای لک صورت چقدر است؟

شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت کرم رژودرم برای لک صورت، جای زخم، جاش جوش، اسکارهای قدیمی و جدید، جای بخیه و سوختگی به سایت داروخانه دکتر خسروی مراجعه کنید و جدیدترین قیمت این کرم ترمیم‌کننده را مشاهده نمایید.

کرم رژودرم برای جای بخیه سزارین مناسب است؟

کرم رژودرم به واسطه ترکیبات منحصر به فردی که دارد بدون ایجاد هیچ‌گونه التهابی در ترمیم انواع اسکارهای به جای مانده از آثار زخم و بخیه موثر عمل می‌کند. رژودرم می‌تواند برای جای بخیه سزارین نیز به کار برود و با مصرف مداوم آن بسته به ضخامت اسکار آن را از بین ببرد.

کرم رژودرم ساخت کجاست؟

رژودرم یک برند بین‌المللی است که در ایران نیز تولید می‌شود. کرم اسکار رژودرم محصول شرکت توسعه آلفا است و ساخت ایران می‌باشد. این کرم برای ترمیم جای زخم، سوختگی، بخیه و جوش مورد استفاده قرار می‌گیرد.


  توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت دکتر خسروی از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید

بیشتر بخوانید:

 • پماد ریکاو برای درمان زخم‌ها و سوختگی‌ها
 • توصیه‌های کلیدی برای انتخاب بهترین پماد ترمیم‌کننده زخم
 • قرص آناهیل برای ترمیم زخم
یکــــ نکتـــه مــهــم  مفیدترین نظرات در مورد قرص پیگمنتا