احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر یک جای زخم یا بخیه به خاطر شیطنت‌های دوران کودکی و یا جای جوش مربوط به دوران بلوغ روی پوستتان دارید. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی تعدادی از بهترین کرم و پماد ترمیم کننده زخم و جای بخیه بپردازیم.

به کمک این محصولات خواهید توانست به راحتی این مشکلات پوستی هرچند قدیمی را برطرف نمایید. البته این مژده را هم بدهیم که در این لیست هم محصولات ایرانی و هم محصولات خارجی معرفی خواهند شد و به این ترتیب خواهید توانست متناسب با بودجه کرم یا پماد مناسب را برای رفع جای جوش، بخیه و یا زخم های خود انتخاب نمایید.

پس اگر مایل به آشنایی با انواع کرم و پماد برای گوشت اضافه و زخم باز هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید. این مقاله توسط بخش تحریریه داروخانه دکتر خسروی ، داروخانه آنلاین تبریز، آماده شده است.

محتوا پنهان
1 محصولات ترمیم کننده پوست دقیقا چه محصولاتی هستند؟

2 معرفی بهترین محصولات ترمیم کننده زخم و جای بخیه (کرم ترمیم کننده پوست)

2.1 بهترین کرم و پماد های ترمیم کننده زخم ایرانی
2.2 بهترین کرم و پماد های ترمیم کننده زخم خارجی
2.3 بهترین ترمیم کننده جای بخیه و اسکار
3 مدت زمان استفاده از کرم ترمیم کننده
4 سخن پایانی در خصوص بهترین کرم و پماد برای زخم باز و گوشت اضافه

محصولات ترمیم کننده پوست دقیقا چه محصولاتی هستند؟

پیش از آنکه به معرفی موثرترین کرم ها و پماد های ترمیم کننده زخم بپردازیم بهتر است که بدانیم محصولات ترمیم کننده پوست به چه نوع محصولاتی گفته می‌شود و چه کاربردی دارند.

محصولات ترمیم کننده پوست نام عمومی تمامی محصولاتی است که به منظور مراقبت از پوست و افزایش سرعت بهبود آسیب دیدگی‌های ایجاد شده در اثر عوامل مختلف مانند خراشیدگی، زخم و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات می توانند فرایند طبیعی بدن برای بهبود زخم را سرعت بخشیده و علاوه بر این دارای اثرات ضد درد و التهاب، رفع قرمزی و خارش زخم و … نیز باشند.

بنابراین استفاده از این محصولات پوستی به شما کمک خواهد کرد تا به واسطه بهبود یافتن سریعتر و بهتر زخم‌ها به ویژه زخم‌های عمیق، از ایجاد شدن ضایعات گوشتی، لبه دار شدن زخم در هنگام جوش خوردن پوست و یا بد شکل شدن ظاهری جای زخم خودداری نمایید.

حال، بعد از این معرفی و مقدمه کوتاه در خصوص محصولات مراقب پوستی زمان آن است که به بررسی تعدادی از این محصولات  و پماد برای از بین بردن جای زخم بپردازیم.

معرفی بهترین محصولات ترمیم کننده زخم و جای بخیه (کرم ترمیم کننده پوست)

در این بخش قصد داریم به بررسی محصولاتی بپردازیم که فارغ از علت ایجاد زخم، عمق و شدت می توانند اثرات مثبتی را با خود به همراه داشته باشند. ضمنا برخی از محصولات معرفی شده در این قسمت می توانند برای زخم های تازه و سر باز (پماد برای از بین بردن جای بخیه) نیز کاربرد داشته باشند و سرعت ترمیم طبیعی زخم را افزایش دهند. بهترین پماد برای از بین بردن جای زخم چیست؟

بهترین کرم و پماد های ترمیم کننده زخم ایرانی

بسیاری از افراد امروزه به دنبال موثرترین پماد یا کرم ترمیم کننده زخم ایرانی هستند. چرا که این محصولات هم کیفیت مناسب و قابل مقایسه با محصولات خارجی دارند و هم قیمت آنها مناسبتر است. به همین دلیل بهتر است اول به سراغ معرفی تعدادی از این محصولات برویم.

  • پماد آلفا، بهترین پماد برای گوشت اضافه با قیمت مناسب

پماد برای از بین بردن جای بخیه
پماد آلفا

این پماد یکی از محصولات نام آشنا برای بسیاری از ایرانی بوده و سال‌هاست که به واسطه کیفیت خوب، قیمت مناسب و اثرگذاری بالای آن توسط تعداد زیادی از افرد به منظور رفع جای زخم، بخیه و یا سوختگی خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول دارای خواص آنتی باکتریال و ضد التهابی بوده و می تواند موجب تسکین درد و التهابات مختلف شود. ضمنا این محصول دارای پایه کاملا طبیعی بوده و همین عامل به عنوان یکی از ویژگی‌های خوب آن به شمار می‌رود.

نکته دیگری که شاید در خصوص این محصول برایتان جالب باشد این است که پماد آلفا تحت پوشش بیمه های درمانی مختلف کشور است و به این ترتیب می‌توانید آن را با قیمتی مناسب تهیه کرده و استفاده نمایید.

قیمت و خرید پماد آلفا

  • سیکازوم، محصولی برای انواع پوست ها و یکی از بهترین پماد های ترمیم کننده زخم صورت موجود در ایران

بهترین پماد برای زخم صورت
کرم سیکازوم

بهترین پماد برای زخم صورت چیست ؟ کرم ترمیم‎ کننده سیکازوم فیس دوکس یکی دیگر از محصولات قرار گرفته در لیست موثرترین کرم های ترمیم کننده زخم صورت موجود در ایران است که دارای کاربردهای فراوانی است. از این محصول می توانید قبل و بعد از فرایندهایی مانند اپیلاسیون، لیزر درمانی، الکترولیز، درماتولوژیک، پیلینگ، و نیز درم آبریژن به منظور ترمیم پوست استفاده نموده و یا به کمک کمپلکس ترمیم کننده لیپوزومال و نیز سلول های بنیادی گیاهی موجود در این محصول انواع التهابات پوستی خود را بهبود بخشید.

کرم ترمیم‎ کننده سیکازوم  همچنین از ایجاد عفونت های پوستی با منشا قارچی، ویروسی و یا باکتریایی پیشگیری کرده و می تواند در ترمیم پوست و بهبود سریعتر زخم ها بعد از اعمال جراحی مورد استفاده قرار گیرد. این محصول همچنین با برطرف کردن قرمزی، التهاب و احساس درد موجود در نواحی آسیب دیده موجب می‌شود تمایل فرد برای خاراندن زخم که منجر به شدیدتر شدن التهاب می‌شود کاهش یابد.

نکته مهم دیگری که در خصوص این محصول ایرانی باید به آن اشاره کنیم این است از این کرم، که برای زخم صورت است، می توانید برای تمامی پوست ها و حتی برای بهبود زخم های سر باز نیز استفاده نمایید که یک ویژگی عالی برای این محصول به شمار می رود. این پماد برای زخم باز مفید است.

قیمت و خرید کرم ترمیم کننده سیکازوم

  • کالاندولا، بهترین پماد برای زخم باز بین محصولات ایرانی

پماد برای گوشت اضافه
پماد کالاندولا

اگر اهل استفاده از محصولات دارویی ایرانی و یا محصولات گیاهی باشید احتمالا برای یک بار هم که شده نام شرکت داروسازی دینه را شنیده‌اید. شرکتی با سابقه و خوش‌نام در زمینه تولید انواع محصولات دارویی گیاهی.

پماد کالاندولا نیز که بدون شک یکی از موثرترین محصولات ترمیم کننده زخم ایرانی است تولید این شرکت بوده و از عصاره گل های کالاندولا افیسینالیس بدست آمده است. این محصول گیاهی تحریک کننده ایجاد سلول های جدید پوستی است و به همین دلیل می تواند سرعت بهبود و ترمیم پوست های آسیب دیده، ملتهب و یا حساس را به صورت محسوسی افزایش دهد.

ضمنا این محصول بهبود دهنده گردش خون نیز هست و می توانید از آن به منظور بهبود درماتیت های آلرژیک و درماتیت حاصل از پرتودرمانی، سوختگی های ادراری در نوزادان، آسیب دیدگی های پوستی حاصل از بریدگی های سطحی و یا خراش ها، ترک و یا خشکی پوست، گزش حشرات و حتی آفتاب سوختگی نیز استفاده نمایید.

قیمت و خرید پماد کالاندولا

بهترین کرم و پماد های ترمیم کننده زخم خارجی

پس از آشنایی با تعدادی از محصولات ایرانی به بررسی موثرترین محصولات ترمیم کننده زخم خارجی می‌رویم. البته با توجه به قیمت این روزهای دلار نباید زیاد از قیمت محصولات معرفی شده در این دسته تعجب کنید! ولی به هرحال اگر قصد خرید محصولی با کیفیت و خارجی برای رفع جای زخم یا جوش را دارید بهتر است محصول مورد نظرتان را از میان لیست زیر انتخاب کنید.

  • ژل استراتامد استرات فارما

پماد ترمیم کننده زخم
ژل استراتامد

این ژل که به سه صورت ۵ گرمی، ۱۰ گرمی و ۲۰ گرمی موجود است برای تمامی بخش های بدن از جمله مفاصل، بخش های مودار بدن و گردن قابل استفاده است و می تواند موجب صاف و نرم شدن برآمدگی های حاصل از زخم شود. همچنین از این محصول می توانید برای از بین رفتن خارش و یا ناراحتی ایجاد شده در اثر زخم و همچنین جلوگیری از ایجاد زخم های غیر طبیعی استفاده نمایید.

نکته مثبت دیگری که برای این محصول می‌توانیم به آن اشاره کنیم آن است که در صورت استفاده از ژل استراتامد نیازی به استفاده از پوشش های محافظت کننده برای زخم نخواهید داشت. البته پیش از خرید این محصول به این نکته نیز توجه نمایید این ژل استراتامد بدون هر نوع ماده ضد عفونی کننده است و به همین دلیل تنها برای بهبود جای زخم کاربرد دارد و نه پیشگیری از عفونی شدن آن.

قیمت و خرید ژل استراتامد

  • ژل سیلیکونی رژواسیل (rejuvasil)

بهترین کرم برای از بین بردن جای سوختگی
ژل سیلیکونی رژاوسیل، بهترین کرم ترمیم کننده زخم خارجی

این ژل که ساخت آمریکا می باشد، دارای ترکیباتی چون Squalene ،Shark Oil ،Emu Oil و ویتامین C است که در درمان زخم های کلوئید، هیپرترونیک، زخم های ناشی از عمل های جراحی، تروماتیک،سوختگی ها موثر هستند. این ژل به دلیل اثرگذاری فوق العاده که دارد در بازار ایران بسیار محبوب است و به همین دلیل در لیست بهترین کرم و پماد های ترمیم کننده زخم خارجی و سوختگی قرار گرفته است.

بانوانی که تجربه بارداری داشته اند یا خانمها و آقایانی که رشد زیاد و یا افزایش حجم عضلات را در دوران نوجوانی تجربه کرده اند کاملا با ترکهای پوستی که به آنها استرچ مارک گفته می شود آشنا هستند. ولی این ترکها زمانی شکل می گیرد که پوست در نتیجه رشد سریع بافت زیرین شدیدا کشیده شود و این موضوع باعث پارگی و گسست در پوست می شود که به شکل خطوط استرچ مارک نمایان میشوند. این خطوط می توانند خیلی عمیق باشند و غالبا خلاصی از آنها دشوار است.

این ژل با کمک به بازسازی پروتئین های ساختمانی پوست و ترمیم ساختار سه بعدی آن، خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد و از ایجاد استرچ مارک پیشگیری می کند.

ژل سیلیکونی رژواسیل (rejuvasil) اسکار هیل

بهترین ترمیم کننده جای بخیه و اسکار

بهترین کرم ترمیم کننده جای بخیه چیست ؟ هرچند محصولات ایرانی و خارجی که در بالا به آن ها اشاره کردیم برای رفع جای بخیه و اثرات عمل های جراحی نیز کاربرد دارند، با این حال محصولی که در ادامه به معرفی آن‌ می پردازیم به صورت تخصصی برای رفع جای بخیه و اسکار کاربرد دارد.

  • کرم سیلیکونی اسکار استاتیک اسکار هیل

پماد برای زخم باز
کرم اسکار استاتیک، یکی از بهترین کرم و پماد های ترمیم کننده زخم خارجی

این محصول آمریکایی که توسط شرکت داروسازی اسکار هیل تولید شده است را می توان بهترین ترمیم کننده جای بخیه و اسکار دانست. چرا که تمامی محصولات تولید شده توسط این شرکت دارای دارای تأییدیه FDA آمریکا و CE اروپا می‌باشند و بر اساس گزارش های اعلام شده، میزان رضایت مصرف کنندگان از این محصول بسیار بالا است.

از کرم سیلیکونی اسکار می توانید برای بهبود جای زخم، نشانه های مرتبط با جراحی، بخیه و یا حتی نشانه های مرتبط با جوش، خطوط ایجاد شده در اثر حاملگی یا چاقی و سوختگی خارجی استفاده نمایید. این محصول همچنین برای از بین بردن زخم های مرتبط با تروماتيك، هيپرترونيك، و یا انواع زخم هاي كلوئيدی (گوشتی) نیز کاربرد دارد.  البته توجه نمایید که از این محصول نمی توانید بر روی زخم های سر باز و یا بخیه های تازه استفاده نمایید.

ضمنا این محصول به دو صورت ۱۰ و ۶۰ میلی لیتری وجود دارد که بسته به وسعت زخم و بودجه‌تان می‌توانید برای خرید آن اقدام نمایید.

قیمت و خرید کرم اسکار استاتیک (کرم scar esthetique)

مدت زمان استفاده از کرم ترمیم کننده

پس از انتخاب بهترین کرم و پماد ترمیم کننده زخم یا بخیه باید در خصوص مدت زمان و میزان مصرف این محصولات نیز اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین نتیجه را از مصرف محصول خریداری شده دریافت کنید.

در این خصوص باید به بیان این نکته مهم بپردازیم که تمامی محصولات ترمیم کننده پوستی را می توانیم به طور کلی در ۳ بخش تقسیم بندی کنیم که بر اساس این تقسیم بندی مدت زمان مصرف محصولات تعیین می گردد.

  • محصولات درجه ملایم: کرم ها، پماد ها و ژل‌های موثر در از بین رفتن لک‌های ناشی از آفتاب و یا جوش
  • محصولات درجه متوسط: کرم ها، پماد ها و ژل‌های موثر در از بین رفتن جای جوش‌های عمیق، زخم‌های کوچک، اسکار و سوختگی‌ خارجی ملایم
  • محصولات درجه قوی: کرم ها، پماد ها و ژل‌های موثر در از بین رفتن زخم‌های عمیق از جمله زخم‌های مربوط به جراحی‌ها

با توجه به این دسته بندی می‌توانید به صورت حدودی مدت زمان لازم برای استفاده از محصول به منظور بهبود کامل جای زخم را تخمین زنید. البته توجه نمایید که وسعت زخم، عمق آن، مدت زمانی که از ایجاد شدن زخم می‌گذرد، ویژگی‌های پوستی مصرف کننده، قدرت اثرگذاری محصول و… نیز بر روی این زمان اثرگذار هستند. به همین دلیل برخی از افراد تنها چند روز پس از مصرف محصولی خاص نتیجه لازم را دریافت کرده و عده‌ای دیگر نیز نیاز دارند تا چندین ماه و به صورت مرتب از محصولات مراقبت پوستی استفاده کنند تا جای زخم‌های موجود بر روی پوستشان از بین برود.

به همین دلیل هیچ کس نمی‌تواند به شما بگوید که دقیقا چه مدت زمان نیاز به مصرف محصولات ترمیم کننده را خواهید داشت، اما اگر می‌خواهید با خیال راحت اقدام به صرف هزینه و خرید محصولات پوستی نمایید بهتر است که با مراجعه به پزشک و به توصیه او اقدام به تعیین میزان و مدت زمان مصرف محصولات پوستی نمایید. البته اطلاعات مندرج در بروشور هریک از محصولات معرفی شده در لیست بالا نیز می‌تواند پاسخ بسیاری از سوالاتتان را در خصوص مدت زمان استفاده از کرم ترمیم کننده بدهد.

سخن پایانی در خصوص بهترین کرم و پماد برای زخم باز و گوشت اضافه

مسلما هیچ شخصی را پیدا نمی‌کنید که احساس خوبی نسبت به جای جوش یا زخم‌های روی صورت و یا پوست بدنش داشته باشد و همیشه افراد پس از ایجاد شدن این مشکلات پوستی به دنبال راه حلی برای رفع سریع و آسان آن می‌گردند.

در میان روش‌های مختلفی که برای رفع جای زخم، بخیه و یا جوش وجود دارد، کرم ها و پماد ها یکی از بهترین روش‌ها بوده که می‌توانند بدون هزینه سنگین و یا عوارض جانبی خاصی ضایعات پوستی مختلف را از بین ببرند.

با این حال به دلیل تنوع بسیاری که در این گروه از محصولات وجود دارد ممکن است فرایند انتخاب محصول مناسب برای بسیاری از افراد کمی سخت و یا گمراه کننده باشد. به همین دلیل، در این مقاله به معرفی برترین پماد ها و کرم های ترمیم کننده زخم و جای بخیه پرداختیم و در انتها نکاتی را در خصوص مدت زمان لازم برای مصرف این محصولات بیان نمودیم.

امیداواریم با مطالعه این مقاله تهیه شده توسط داروخانه دکتر خسروی بتوانید با خیالی راحت موثرترین محصول برای رفع مشکلات پوستی خود را انتخاب نمایید. در پایان نیز از شما خواننده عزیز درخواست داریم تا اگر مطالعه این مقاله برایتان مفید بود لطفا آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.