داروخانه دکتر خسروی
این وب سایت در حال حاضر در نسخه آزمایشی فعال می باشد.قبل از خرید جهت تایید موجودی تماس بگیرید 09100360012تایید آنلاین نسخه در سایت فعال می باشد.
یکــــ نکتـــه مــهــم  از شناخت کم خونی فقر آهن تا آشنایی با علل و راه های درمان آن

قویترین داروی گیاهی درمان زود انزالی

زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه

داروی گیاهی درمان زود انزالی مردان ممکن است به اختلالات جنسی مختلفی دچار شوند که یکی از شایع ترین آن ها، زود انزالی یا انزال زودرس (premature ejaculation) است. در این اختلال، به زبان ساده فرد به سرعت و در زمان کمی به ارگاسم رسیده و انزال اتفاق می‌افتد. روش های متعددی برای درمان یا کنترل این مشکل وجود دارد؛ از بین این روش‌ها، یکی از گزینه‌های پرطرفدار بهره بردن از داروهای گیاهی موثر است. در این مقاله از مجله سلامت سایت ما، ضمن بررسی مشکل انزال زودرس و فاکتورهای ایجاد کننده آن، به معرفی قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی و گیاهان موثر در رفع این مشکل می‌پردازیم و روش‌های خانگی کمک‌کننده به این اختلال را توضیح می‌دهیم.

انزال زودرس یا زود انزالی چیست؟

زود انزالی یا انزال زودرس یک اختلال جنسی شایع در مردان است و به شرایطی می‌گوییم که انزال (خروج مایع منی یا Semen در زمان فعالیت جنسی) زودتر از زمان دلخواه اتفاق بیفتد. این مشکل ممکن است به صورت موقتی یا مزمن باشد. اگر زودانزالی تنها گاه‌گاهی پیش می‌آید معمولا جای نگرانی نیست. اما اگر فرد یکی از شرایط زیر را داشته باشد، می‌توان گفت که به اختلال انزال زودرس دچار شده است:

 • همیشه یا تقریبا در همه مواقع، بین ۱ تا ۳ دقیقه دخول در هنگام رابطه جنسی، انزال رخ میدهد.
 • فرد هیچ وقت نمی‌تواند در حین رابطه، انزال را به تاخیر بیندازد.
 • فرد در اثر این مشکل، احساس پریشانی یا ناامیدی را تجربه میکند و حتی ممکن است به خاطر آن از برقراری رابطه جنسی پرهیز کند.

انزال زودرس یک مشکل قابل درمان است. داروها (از جمله انواع قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی و داروهای شیمیایی)، مشاوره و تکنیک هایی که می‌توانند به تاخیر انزال کمک کنند، روش های رایجی هستند که اغلب در بهبود رابطه جنسی در افراد دچار زود انزالی تاثیرات مثبتی به همراه دارند.

اختلال زودانزالی در برخی از افراد از اولین رابطه یا فعالیت جنسی اتفاق می افتد، در حالی که در برخی دیگر میتواند بعدا ایجاد شود.

چه عواملی باعث زود انزالی می شود؟

دلیل اصلی زود انزالی یا انزال زودرس مشخص نیست. در گذشته تصور میشد که این اختلال، یک مشکل مربوط به روان فرد است. اما امروزه پزشکان معتقدند که زود انزالی یک تعامل پیچیده از عوامل روانی و بیولوژیکی را شامل میشود.

دلایل روانشناسی

دلایل روانی که ممکن است در بروز زودانزالی موثر باشند عبارتند از:

 • تجربه فعالیت جنسی زودهنگام
 • افسردگی
 • داشتن تصویر بدنی ناخوشایند از خود
 • نگرانی و اضطراب درباره زود انزالی
 • مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتن

برخی از عوامل دیگری که میتواند در انزال زودرس نقش داشته باشند:

 • اختلال نعوظ: مضطرب بودن درباره این که فرد نتواند در رابطه جنسی نعوظ آلت تناسلی خود را حفظ کند.
 • اضطراب: این موضوع رایجی است که زود انزالی و اضطراب همزمان با هم رخ دهند. اضطراب ممکن است به خاطر عملکرد جنسی و یا عوامل دیگر باشد.
 • مشکلات رابطه عاطفی: ممکن است مشکلات و چالش هایی در رابطه با پارتنر، به زود انزالی منجر شود.

دلایل بیولوژیکی

چند عامل بیولوژیکی وجود دارد که ممکن است به انزال زودرس بینجامد. این عوامل عبارتند از:

 • سطوح نامنظم هورمون ها
 • سطوح نامنظم مواد شیمیایی در مغز (دوپامین، سروتونین و…)
 • وجود ورم یا عفونت در پروستات یا مجاری ادراری
 • ویژگی های وراثتی

***

حال که به مقدار نسبتا خوبی با مشکل زود انزالی آشنا شدید، میتوانیم به سوال اصلی این مطلب یعنی قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی کدام است؟ بپردازیم. قبل از آن، خوب است ابتدا چند گیاه دارویی را که برای بهبود زودانزالی استفاده میشود، معرفی کنیم.

بهترین گیاهان دارویی برای بهبود زود انزالی

در این بخش با بهترین گیاهان دارویی برای زود انزالی در مردان که یا در طب سنتی و یا پزشکی مدرن معرفی شده اند، آشنا میشوید.

جینسینگ قرمز برای زود انزالی

جینسینگ چینی که به نام جینسنگ قرمز کره‌ای نیز شناخته می‌شود، سابقه‌ای ۲۰۰۰ ساله در طب چینی و کره‌ای دارد که از آن برای سلامتی و طول عمر استفاده می‌شود. برخی از افراد از ریشه این جینسنگ برای اختلال نعوظ و کمک به موارد دیگری مانند استقامت، تمرکز، استرس و سلامت کلی استفاده می‌کنند. همچنین ممکن است این گیاه سفتی آلت تناسلی، مدت نعوظ، میل جنسی و رضایت کلی از رابطه جنسی را بهبود بخشد. به همین دلیل هم این گیاه در انواع قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی به کار میرود.

در واقع جینسنگ چینی به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و نیتریک اکسید آزاد می‌کند که به عملکرد نعوظ کمک می‌نماید.

این گیاه، درمانی بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود اما باید فقط به‌صورت کوتاه مدت (۶ تا ۸ هفته) مورد استفاده قرار گیرد. متداول‌ترین عارضه جانبی آن بی‌خوابی است که با مصرف با فاصله از خواب، میتوان با این عارضه مقابله کرد.

آشواگاندا برای کاهش استرس و زودانزالی

گیاه آشواگاندا که به جنسینگ هندی و گیلاس زمستانی نیز شناخته میشود، یکی از بهترین داروهای گیاهی برای بهبود زود انزالی در مردان است. مصرف این گیاه کمک میکند که در هنگام رابطه جنسی، آلت تناسلی انسجام خود را حفظ کرده و مقاومت بیشتری در برابر انزال داشته باشد.

به علاوه، آشواگاندا گیاهی مفید برای افزایش انرژی و تقویت جنسی در مردان است. این گیاه برای بهبود استرس مزمن و کاهش هورمون کورتیزول هم تاثیرات خوبی دارد.

حتی برخی ادعا می‌کنند که این گیاه ممکن است برای برخی سرطان‌ها، بیماری آلزایمر و اضطراب مفید باشد.

خارخاسک برای بهبود زود انزالی در مردان

خارخاسک یکی از گیاهان محبوب در طب سنتی است که در بسیاری از قویترین دارو های گیاهی برای زود انزالی به کار میرود. این گیاه برای بالا بردن سطح هورمون LH و تستوسترون در مردان سالم بسیار موثر است. در نتیجه این موضوع، میل جنسی در مردان افزایش پیدا کرده و کیفیت اسپرم نیز بهبود می یابد.

گیاه خارخاسک برای تقویت نعوظ و بهبود اختلال نعوظ کمک‌کننده است. در واقع ترکیبات اصلی این گیاه یک فیتوکمیکال به اسم پروتودیسین است که مطالعه ای نشان میدهد این ماده برای افزایش تولید تیتریک اکساید مفید میباشد. نیتریک اکساید یک عنصر مهم در نعوظ بوده و به عضلات آلت تناسلی مردان کمک میکند تا جریان خون در آن بهبود پیدا کند.

تخم ریحان مفید برای انزال زودرس

تخم ریحان یکی از معروف ترین گیاهان دارویی مورد استفاده در طب سنتی چینی و آیورودا است. دانه های ریحان خواص زیادی دارند؛ این ماده سرشار از فیبر، مواد معدنی منیزیم، کلسیم و آهن و اسید چرب امگا۳ است. یکی از خواص تخم ریحان، کمک به تقویت نعوظ و بهبود زود انزالی میباشد. در واقع تخم ریحان اگر به صورت مرتب مصرف شود، میتواند جریان خون را بهبود داده و بافت آلت تناسلی مردان را استحکام بخشد. همچنین این گیاه برای کاهش اضطراب مفید است و خاصیت آرامش بخشی دارد.

در نظر داشته باشید که توصیه میشود روزانه بیش از ۲ قاشق غذاخوری تخم ریحان مصرف نشود.

قویترین داروهای گیاهی برای زود انزالی کدامند؟

قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی دارویی است که در ساخت آن از بهترین و موثر ترین گیاهان مفید برای این مشکل بهره برده‌اند. ذر ادامه با سه نمونه از بهترین و قویترین این داروهای گیاهی آشنا می‌شوید.

کپسول پاورگل گل دارو

کپسول پاورگل گل دارو یک داروی گیاهی قوی برای تقویت جنسی مردان محسوب می‌شود. این محصول برای کمک در رفع ضعف و ناتوانی جنسی و درمان زود انزالی در مردان فرموله و تولید شده است. کپسول پاورگل با تقویت قوای جنسی آقایان در تقویت نعوظ و رفع زودانزالی موثر است.

پاورگل حاوی ترکیبات مفیدی مثل عصاره خشک سبل، عصاره خشک دامیانا، پودر ریشه جنسینگ، عصاره یوهمبین و ژل رویال است. این کپسول همچنین حاوی چند ویتامین و مواد معدنی مهم مثل زینک و سلنیوم نیز می‌باشد.

مواد موثره گیاهی به خصوص ساپونین و اسانسها و استروئیدهای موجود در گیاهان به کار رفته در کپسول پاورگل به اتساع عروق آلت کمک کرده و در نتیجه با تجمع خون در این عضو در نعوظ بهتر تاثیر مثبتی به همراه دارد. این ترکیبات همچنین تمایلات جنسی را افزایش داده و از انزال زودرس و ناقص پیشگیری نموده و در نهایت به داشتن یک رابطه جنسی رضایت بخش کمک می‌کند.

فواید و مضرات کپسول پاورگل چیست؟

قرص ایکس اید گلدن لایف

قرص ایکس اید گلدن لایف یک مکمل تقویت قوای جنسی مناسب برای آقایان (و بانوان) است. این مکمل ترکیباتی که دارد در افزایش میل جنسی، کاهش زود انزالی و بهبود روابط جنسی تأثیر زیادی دارد.

مصرف این مکمل به رفع برخی از کمبودهای مهم تغذیه‌ای در مردان، افزایش انرژی بدن و بهبود روابط جنسی کمک میکند.

ویتامین E و زینک از مهم‌ترین ریزمغذی ها برای سلامت اندام و هورمون‌های جنسی مردان هستند. نقش زینک در شکل گیری و تکامل دستگاه تولید مثل به قدری مهم است که کمبود آن در دوران جنینی اختلالات گوناگون جنسی را در بزرگسالی سبب می‌شود. علاوه بر این، ویتامین B6 نیز از عوامل مهم افزایش سطح انرژی بدن است. همه این موارد به علاوه چند گیاه مفید برای تقویت جنسی، در ترکیبات قرص ایکس اید وجود دارد.

مشاهده و خرید قرص ایکس اید

کپسول تاخیری دیلی کیم کیمیاگر

کپسول تأخیر جنسی کیمیاگر یا کپسول دیلی کیم یکی از انواع بهترین و قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی محسوب میشود. این داروی گیاهی با استفاده از هسته میوه های گیاه Tamarindus indica که نوعی تمر هندی میباشد، تهیه شده است. این کپسول حاوی ترکیبات موثری است که حساسیت اندام تناسلی را کم کرده و به این ترتیب به درمان زود انزالی در مردان کمک میکند.

کپسول تاخیر جنسی کیمیاگر محصولی است که بر پایه تجربیات برگرفته از طب سنتی تهیه شده و با کم کردن حساسیت اعصاب اندام تناسلی برای کمک به رفع انزال زودرس در مردان موثر میباشد. این داروی گیاهی برای زود انزالی در افراد گرم مزاج بسیار موثر است.

این کپسول تاخیری گیاهی در مقایسه با داروهای شیمیایی که معمولا توسط پزشکان برای رفع مشکل زود انزالی مردان ارائه می شود، نه تنها عوارض جانبی بسیار کمتری دارد، بلکه کاملا مطمئن، سودمند و اثر بخش نیز می باشد.

مشاهده و خرید کپسول تاخیر دیلی کیم

موثرترین راه های درمان زود انزالی در خانه

علاوه بر مصرف قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی، برای درمان زود انزالی مردان در خانه میتوانید روش ها و تکنیک های مختلفی را امتحان کنید. در ادامه چند مورد از این راهکارها را شرح می‌دهیم.

مصرف مکمل زینک برای زود انزالی

عنصر زینک یا روی نه تنها به افزایش ایمنی و رشد سلولی کمک می‌کند، بلکه یک ماده معدنی ضروری برای کمک به تولید تستوسترون است. تستوسترون در بعضی از موراد میتواند به انزال زود رس کمک کند.

زینک یکی از درمان های طبیعی برای زود انزالی مردانی است که سطح تستوسترون پایینی دارند. برای این روش درمانی، اغلب مواقع مصرف ۲۲۰ میلیگرم زینک سولفات، دو بار در روز و به مدت ۱ تا ۴ ماه توصیه میشود. البته در نظر داشته باشید که درباره مکمل های غذایی، «هر چه بیشتر، بهتر» به هیچ عنوان صادق نیست. به عبارتی، درباره مکمل زینک، ممکن است با مصرف بیش از اندازه این عنصر عوارضی مثل یبوست، اسهال، طعم فلز در دهان یا آسیب گوارشی یا کلیوی اتفاق افتد.

تغییرات در رژیم غذایی

علاوه بر زینک، منیزیم نیز در سلامتی جنسی نقش داشته و میتواند در مشکل زود انزالی نیز موثر باشد.

ایجاد اصلاحات و تغییراتی در رژیم غذایی که در نتیجه آن بتوانید زینک و منیزیم بیشتری را به صورت روزانه دریافت کنید، می‌تواند راهکار ساده اما موثری در بهبود زود انزالی شما باشد. این غذاها شامل تخمه کدو، لوبیای سویا، ماست، اسفناج، بادام، لوبیا قرمز، کنجد، نخود، سیر، نخود فرنگی، شکلات و صدف دریایی میشود.

حرکات ورزشی برای زود انزالی

افزایش قدرت ماهیچه های دیافراگم لگنی یا کف لگن (Pelvic floor) میتواند در زمان رسیدن به ارگاسم و بهبود زود انزالی بسیار موثر باشد. یک مطالعه نشان داد که حرکات ورزشی تقویت کننده عضلات کف لگن میتواند به مردان مبتلا به زودانزالی مزمن، کمک کند تا واکنش انزالی خود را کنترل کرده و به زمان رسیدن به ارگاسم بیفزایند. برای انجام این حرکات ورزشی کافیست ابتدا این عضلات را شناسایی کنید. این ماهیچه ها همان عضلاتی هستند که به نگه داشتن ادرار شما کمک میکنند (میتوانید تنها برای شناسایی این عضلات، هنگام ادرار کردن، آن را نگه دارید تا آن ها را پیدا کنید). سپس در حالت دراز کشیده، عضلات کف لگن را به مدت سه ثانیه منقبض کرده و سه ثانیه استراحت دهید. این کار را حداقل ۱۰ بار پشت سر هم انجام دهید.

بهتر است که این حرکت را سه بار در روز تکرار کنید. به مرور زمان میتوانید تعداد ثانیه های انجام حرکت را افزایش دهید، چرا که عضلات قویتر میشوند. این حرکات را در حالت های دیگر مثل حالت ایستاده، نشسته یا در حال راه رفتن امتحان کنید.

در حین انجام این حرکات، تنفس منظم را فراموش نکنید و روی عضلات مربوطه متمرکز شوید. عضلات شکم، ران یا باسن خود را منقبض نکنید.

همچنین توصیه می‌شود قبل از انجام این کار، مثانه خود را خالی کنید.

جمع بندی

در این مقاله درباره زود انزالی و عوامل احتمالی بروز آن صحبت کردیم. همچنین انواع بهترین گیاهان دارویی و قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی و روش هایی جهت درمان یا بهبود این مشکل را معرفی نمودیم.

توضیه میکنیم قبل از مصرف داروهای گیاهی، به خصوص اگر بیماری دیگری دارید یا داروی خاصی مصرف میکنید، بروشور دارو را به دقت مشاهده کنید تا از تداخلات دارویی و موارد احتیاط یا منع مصرف آن مطلع شوید؛ و یا برای مصرف این داروها با پزشکتان مشورت کنید.

گیاهان دارویی و روش های درمان زود انزالی در خانه در بسیاری از افراد میتوانند بسیار موثر باشند، اما در برخی از افراد حتی قویترین داروی گیاهی برای زود انزالی هم ممکن است کارساز نباشد. در این صورت لازم است برای رفع این مشکل روش های درمانی دیگر را در نظر بگیرید.

برای تهیه انواع قرص تقویت جنسی برای مردان، میتوانید به مراجع معتبر مانند داروخانه دکتر خسروی مراجعه کرده و با ثبت اینترنتی سریع و آسان سفارش خود، کالاهای خود را در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

مشاهده و خرید انواع قرص تقویت جنسی

سوالات متداول

آیا زود انزالی همان اختلال نعوظ است؟

اختلال نعوظ و زود انزالی دو نوع از شایع ترین اختلالات جنسی در مردان است که میتواند عملکرد جنسی فرد را در حین رابطه تحت تاثیر قرار دهد. اختلال نعوظ (erectile dysfunction) ناتوانی در رسیدن به نعوظ کافی یا حفظ آن برای برقراری رابطه جنسی است. گاهی به این مسئله ناتوانی جنسی نیز گفته می‌شود، اما اکنون این اصطلاح کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که زود انزالی یا انزال زودرس (premature ejaculation) به شرایطی گفته میشود که در فرد طی زمان کوتاهی از شروع رابطه جنسی (که معمولا زیر ۱ دقیقه در نظر گرفته میشود)، انزال اتفاق می‌افتد.

زود انزالی باعث ناباروری میشود؟

زودانزالی در شرایطی که اسپرم سالمی داشته و توانایی انزال در هنگام دخول واژینال دارید، طبیعتا روی ناباروری نباید تاثیر داشته باشد. مشکل انزال زود رس تنها از لحاظ فیزیکی میتواند توانایی باروری را تحت تاثیر قرار دهد؛ از این لحاظ که مثلا اگر انزال قبل از دخول اتفاق بیفتد، از نظر فیزیکی رسیدن اسپرم به تخمک سخت تر میشود. بنابراین اگر دچار زود انزالی هستید، این موضوع دلیلی بر نابارور بودن شما نیست.

برای درمان زود انزالی به چه دکتری باید مراجعه کرد؟

جهت درمان زود انزالی لازم است به پزشک متخصص اورولوژی یا اورولوژیست مراجعه شود.

یکــــ نکتـــه مــهــم  بهترین شربت تقویتی برای کودکان کم اشتها کدام است؟
داروخانه |1402-04-26T19:44:03+03:30تیر 26ام, 1402|News|0 نظر

Share This Story, Choose Your Platform!

درباره نویسنده:

ثبت نظرات، تجربیات و سوالات شما به سایر خوانندگان کمک بسیاری خواهد کرد.

Title

Go to Top