زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

کپسول پیگمنتا درمکس که معمولا آن را با نام قرص پیگمنتا می‌شناسند، یک مکمل فوق‌العاده برای روشن کردن پوست و از بین بردن جوش و لکه‌های تیره است. این قرص به واسطه ترکیبات موثر خود، دارای فواید زیادی برای پوست می‌باشد، که در این مقاله به طور مفصل درمورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اگر تا انتهای مطلب همراه ما باشید، به خوبی متوجه خواهید شد که قرص پیگمنتا برای چیست و چه کاربردهایی دارد.

کپسول پیگمنتا با نام‌های قرص جوان‌سازی پیگمنتا یا قرص روشن‌کننده پیگمنتا نیز معروف شده است. همین مسئله نشان می‌دهد که این محصول تا چه اندازه محبوبیت دارد و دلیل پرفروش بودن آن چیست.

قرص پیگمنتا چیست؟

پیگمنتا (Pigmenta) یک مکمل روشن کننده پوست است که دارای فرمولی پیشرفته از ترکیب آمینو اسیدها می‌باشد. این کپسول محصولی از برند درمکس (Dermax) و ساخت شرکت داروسازی پارس حیان است.

قرص درمکس پیگمنتا ترکیبی منحصر به فرد از مواد کارآمد و شناخته شده با اثرات آنتی اکسیدانی قوی است که در جلوگیری از پیری پوست و روشن شدن آن نقش مهمی دارند. ترکیبات موجود در این قرص روشن کننده عبارتند از: ال-گلوتاتیون، ویتامین C، ویتامین E، آلفا لیپوئیک اسید و روغن هسته انگور که در بخش بعدی با خواص آن‌ها کاملا آشنا می‌شویم.

یکی از مزیت‌های این قرص روشن کننده پوست این است که علاوه بر داشتن کاربرد زیبایی، یک مکمل تغذیه‌ای نیز می‌باشد. قرص پیگمنتا به واسطه ترکیبات خود باعث تقویت و تغذیه پوست شده و از پیری و ایجاد چروک جلوگیری خواهد کرد. این محصول فاقد سویا، شیر، گندم، گلوتن، تخم مرغ و هرگونه مواد شیرین‌کننده و نگهدارنده است، که از همین رو گروه‌های مختلفی از افراد می‌توانند بدون نگرانی از آن استفاده کنند.

ترکیبات کپسول پیگمنتا

همانطور که گفتیم کپسول پیگمنتا دارای ترکیبات شیمیایی با خلوص بالا و کنترل‌های کیفی دقیق می‌باشد. این ترکیبات به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی قوی و موثری که دارند، در جلوگیری از پیری پوست، حذف لکه‌ها و رنگدانه‌های پوستی و همچنین درخشندگی و سفیدی پوست کارآمد هستند.

مواد تشکیل‌دهنده این قرص در هر کپسول به مقدار زیر است:

عنوان ترکیب مقدار
ال گلوتاتیون (L-Glutathione) ۲۵۰ میلی‌گرم
ویتامین سی (Vitamin C) ۵۰ میلی‌گرم
ویتامین ای (Vitamin E) ۵۰ واحد بین‌المللی
آلفا لیپوئیک اسید (Alpha-lipoic Acid) ۵۰ میلی‌گرم
عصاره دانه انگور (Grape Seed Extract) ۲۵ میلی‌گرم

ال گلوتاتیون موجود در قرص پیگمنتا

ال-گلوتاتیون ماده‌ای است که از سه آمینو اسید گلیسین، سیستئین و گلوتامیک اسید ساخته می‌شود. این ماده در کبد تولید شده و در بسیاری از فرآیندهای بدن نقش دارد. ال گلوتاتیون همانند یک آنتی اکسیدان عمل کرده و با رادیکال‌های آزاد (عامل اصلی از بین رفتن کلاژن) مبارزه می‌کند.

مطالعات نشان داده است که مصرف ال گلوتاتیون (۲۵۰-۵۰ میلی‌گرم در روز) در بهبود تبدیل لک‌های تیره پوست به نقاط روشن‌تر نقش دارد. به عبارت دیگر باعث کاهش تولید رنگدانه ملانین می‌شود و این اثر موجب سفیدی و درخشندگی پوست خواهد شد.

آلفا لیپوئیک اسید ضد التهاب پوست

آلفا لیپوئیک اسید یک آنتی اکسیدان بسیار قوی و فعال است که به جهت تاثیر آن بر سلامت پوست، در بسیاری از مکمل‌های غذایی مشابه کپسول پیگمنتا استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند آثار مخربی که باعث ایچاد لکه و تیرگی روی پوست شده‌اند، مانند اشعه ماوراء بنفش خورشید، سیگار و آلودگی هوا را از بین ببرد.

علاوه بر این، آلفا لیپوئیک اسید می‌تواند به افزایش طول عمر سلول‌ها کمک کرده و روند پیری آن‌ها را به وقفه بیاندازد. این ضد التهاب قوی به طور کلی در سلامت و جوان‌سازی پوست و روشن‌کنندگی آن نقش موثری دارد.

ویتامین C برای پوست و کلاژن‌سازی

ویتامین C آنتی اکسیدان فوق‌العاده دیگری است که در ترکیبات پیگمنتا گنجانده شده است. ویتامین C می‌تواند با خنثی کردن رادیکال‌های آزاد، سرعت فرسودگی سلول‌ها را کاهش دهد و به حفظ سلامت آن کمک کند. این ویتامین با فعال سازی سنتز کلاژن، سبب افزایش استحکام ساختار پوست شده و خاصیت ارتجاعی آن را حفظ می‌کند. همین موضوع از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

مصرف ویتامین C به مقدار کافی، علاوه بر کاهش چین و چروک‌های سطحی و افزایش قوام پوست، با کاهش تولید رنگدانه‌های پوستی یا همان ملانین (Melanin) به کاهش لک‌های تیره پوستی کمک کرده و به روشن شدن پوست منجر می‌شود.

تاثیر ویتامین E برای پوست

ویتامین E ماده مفید دیگر در ترکیبات پیگمنتا است. این ویتامین محلول در چربی، دارای خواص آنتی اکسیدان بوده و برای سلامت و زیبایی پوست تاثیرات چشمگیری دارد. ویتامین E از سلول‌ها در برابر آسیب محافظت کرده و به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. به علاوه این ویتامین می‌تواند رادیکال‌های آزاد ناشی از دود سیگار یا نور خورشید را تا حدودی خنثی کرده و روند پیری پوست را کندتر نماید.

عصاره هسته انگور برای پوست

عصاره هسته انگور خواص شگفت‌انگیزی برای سلامت، زیبایی و نشاط پوست دارد. عصاره هسته انگور نیز مانند بقیه ترکیبات قرص پیگمنتا، دارای خواص آنتی اکسیدان است و در جوانسازی پوست مفید واقع می‌شود. این ترکیب با خواص ضد باکتریایی که دارد، می‌تواند به از بین بردن لک‌های باقی‌مانده پس از جوش کمک کرده و پوست را شفاف‌تر سازد.


تا اینجا با ترکیبات منحصر به فرد کپسول پیگمنتا و خواص آن‌ها آشنا شدیم. در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد که قرص پیگمنتا برای چیست و به چه دلیلی محبوبیت پیدا کرده است.

قرص پیگمنتا برای چیست؟

از مهم‌ترین فواید و کاربردهای قرص پیگمنتا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کمک به روشن کردن پوست
  • رفع لک‌های تیره پوست
  • جلوگیری از پیری زودرس پوست
  • جوان‌سازی پوست و کاهش چین و چروک
  • کاهش افتادگی پوست
  • کمک به رفع جای جوش
  • کمک به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از اکسیداسیون سلولی

ویژگی اصلی قرص پیگمنتا که به واسطه آن معروف شده است، خاصیت روشن‌کنندگی آن می‌باشد. این محصول به کاهش چین و چروک، رفع لک‌های تیره ایجاد شده بر اثر آفتاب یا جوش و کاهش افتادگی پوست کمک می‌کند.

خرید قرص پیگمنتا درمکس
جهت خرید قرص پیگمنتا درمکس برای روشن شدن پوست و از بین بردن لک و تیرگی پوست کلیک کنید.

کپسول پیگمنتا درمکس همچنین به محافظت از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از اکسیداسیون سلولی کمک می‌کند. در واقع اکسیداسیون سلولی هنگامی اتفاق می‌افتد که سلول‌ها در معرض استرس اکسیداتیو قرار گیرند. استرس اکسیداتیو برای پوست مخرب است و پیگمنتا با داشتن آنتی اکسیدان‌های قوی، با این اثر مخرب مقابله می‌کند.

قرص پیگمنتا برای لک صورت

ال گلوتاتیون موجود در قرص پیگمنتا در بهبود لک‌های تیره و تبدیل آن‌ها به نقاط روشن‌تر نقش دارند. به عبارت دیگر این ماده موجب کاهش تولید رنگدانه ملانین می‌شود و از همین رو باعث سفیدی و درخشندگی پوست خواهد شد.

ترکیب ال گلوتاتیون، آلفا لیپوئیک اسید و عصاره دانه انگور در کنار یکدیگر باعث تقویت اثر ضد لک این محصول شده است. همچنین ویتامین C موجود در قرص پیگمنتا با کاهش تولید رنگدانه‌های پوستی، در کاهش لک‌های تیره و کمک به روشن شدن پوست تاثیر بسزایی دارد. این ویتامین از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا و پرتوهای مضر نور خورشید محافظت کرده و در نتیجه از ایجاد لک صورت جلوگیری می‌کند.

قرص پیگمنتا برای پوست

این مکمل تغذیه‌ای حاوی آمینو اسیدهای مفید و آنتی اکسیدان‌های مختلفی است که همگی در تقویت پوست دخیل هستند. این محصول از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از اکسیداسیون سلولی و اثرات مخرب خورشید و آلودگی هوا محافظت می‌کند.

همچنین این قرص روشن کننده با رادیکال‌های آزاد که عامل اصلی از هم پاشیدگی ساختمان کلاژن و الاستین هستند، مبارزه می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌هایی چون ال گلوتاتیون و آلفا لیپوئیک اسید، ویتامین E و C و همچنین عصاره دانه انگور موجود در این کپسول، با حذف رادیکال‌های آزاد به محافظت از سلول و بافت‌های بدن در برابر عوامل مخرب کمک می‌کنند. و در نتیجه باعث جلوگیری از پیری زودرس و چروکیدگی ساختار پوست می‌شود.

ترکیبات موجود در قرص پیگمنتا با مکانیسم‌های موثر، روشن شدن پوست، رفع لکه‌های تیره و در نهایت سلامت و زیبایی بیشتر پوست را برای شما به ارمغان می‌آورد.

داروخانه دکتر خسروی اقدام به ارائه یک پکیج کامل از محصولات روشن‌کننده پوست کرده است که می‌توانید با قیمت بسیار مناسب و همراه با تخفیف ویژه آن را تهیه کنید. پک روشن کننده پوست شامل سه محصول موثر است که جهت بهره‌گیری حداکثری از خواص روشن‌کنندگی قرص پیگمنتا درمکس، این محصول نیز به این پکیج اضافه شده است. صابون پیگمنتا ویرگو و سرم ویتامین C مدیلن نیز دو محصول دیگر موجود در این پکیج هستند.

خرید پک روشن کننده پوست
جهت خرید پک روشن کننده پوست با تخفیف ویژه و قیمت مناسب روی عکس کلیک کنید.

خرید پک روشن کننده پوست داروخانه دکتر خسروی یک فرصت بسیار عالی برای تهیه سه محصول پرفروش با قیمت به صرفه است. این پکیج در ایجاد شفافیت و طراوت پوست موثر است که به رفع لک‌های تیره و مقاوم کمک می‌کند، همچنین در کاهش چین و چروک و تیرگی‌های روی پوست نیز عملکرد بسیار خوبی دارد.

قرص پیگمنتا برای جوش

قرص پیگمنتا به واسطه ترکیبات آنتی اکسیدانی خود می‌تواند در کاهش جوش موثر باشد، مطالعات نشان داده اکثر افرادی که از آکنه رنج می‌برند، دچار کمبود گلوتاتیون هستند. پیگمنتا با داشتن گلوتاتیون، به رفع آکنه در این افراد کمک می‌کند. ‌همچنین عصاره هسته انگور در این قرص می‌تواند به از بین بردن لک‌های باقی‌مانده پس از جوش کمک کند.

اما از طرف دیگر، ترکیبات آنتی اکسیدان و گلوتاتیون، خود می‌توانند در برخی از افراد آکنه ایجاد کنند. این تاثیر به این دلیل است که در ابتدای مصرف این ترکیبات، رادیکال‌های آزادی که درون سلول‌ها تجمع یافته بودند یکباره آزاد می‌شوند. اما پس از این تاثیر اولیه، فرآیند سم زدایی پوست ادامه می‌یابد و آکنه رفع می‌شود.

با این وجود در صورت ادامه دار شدن یا بدتر شدن جوش ها، حتما به پزشک مراجعه کنید.

زمان مصرف قرص پیگمنتا

بهتر است جهت اطلاع از نحوه و زمان مصرف قرص پیگمنتا مطابق با نسخه تجویزی پزشک خود عمل کنید. اما در صورتی که دستور خاصی گفته نشده باشد، می‌توانید روزانه ۲ عدد کپسول را همراه با غذا و یک لیوان آب میل نمایید. توجه داشته باشید که نباید بدون مشورت با پزشک، قرص پیگمنتا را بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف کنید.

توصیه می‌شود که دوره مصرف قرص پیگمنتا را به مدت ۳ ماه در نظر بگیرید. پس از این بازه، ۲ تا ۴ هفته مصرف را قطع کرده و سپس در صورت نیاز یا تجویز پزشک، قرص را ادامه دهید.

درمورد قرص پیگمنتا برخی هشدارها و موارد منع مصرف وجود دارد که بهتر است قبل از استفاده، تمامی این نکات را مطالعه کرده و رعایت نمایید. این نکات در بروشور محصول و از لینک زیر قابل مشاهده هستند:

خرید قرص پیگمنتا

عوارض قرص پیگمنتا

به ندرت پیش می‌آید که بعد از مصرف قرص پیگمنتا دچار عوارض جانبی بشوید. با این حال در صورت مصرف طولانی مدت و یا بیشتر از میزان توصیه شده این فرآورده ممکن است عوارض زیر را به همراه داشته باشد که در صورت ادامه یا بدتر شدن، حتما با پزشک مشورت نمایید:

واکنش‌های پوستی مثل کهیر، راش، خارش و پوسته پوسته شدن، عوارض گوارشی مانند اسهال، تهوع، نفخ و کرامپ شکمی و عوارض خونی مانند افزایش ریسک خونریزی، افزایش احتمال سنگ کلیه، افزایش فشارخون، کاهش قند خون و عوارض تنفسی و قلبی-عروقی

باز هم تاکید می‌کنیم عوارض جانبی قرص پیگمنتا فقط ممکن است در برخی افراد که دارای شرایط حساس و بیماری پیش‌زمینه‌ای هستند یا کسانی که داروی خاصی مصرف می‌کنند، پیش بیاید. بهتر است درصورت داشتن چنین شرایطی قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

قیمت قرص پیگمنتا

جهت اطلاع از قیمت قرص پیگمنتا و خرید آن می‌توانید به داروخانه‌های سطح شهر خود مراجعه کنید. اما یک راه آسان‌تر که وقت کمتری از شما خواهد گرفت، خرید آنلاین قرص پیگمنتا همراه با تخفیف است که می‌توانید از طریق سایت داروخانه دکتر خسروی اقدام به سفارش نمایید. محصولات مورد نظر شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل تحویل داده خواهد شد.

شما می‌توانید جهت خرید سایر مکمل‌ها و محصولات گیاهی مربوط به تقویت پوست، مو و ناخن مانند بهترین قرص ویتامین برای پوست به لینک دسته‌بندی زیر مراجعه کنید.

خرید بهترین قرص ویتامین برای پوست

هر سوال دیگری در مورد مکمل‌های تغذیه‌ای و محصولات تقویت پوست و مو داشتید می‌توانید پایین این مقاله و یا در صفحه محصول کامنت بگذارید، متخصصین داروساز ما به شما پاسخ خواهند داد.

سوالات متداول

نظرات در مورد قرص پیگمنتا چگونه است؟

قرص پیگمنتا درمکس و همچنین صابون پیگمنتا ویرگو از جمله محصولاتی هستند که بسیاری از افراد آن‌ها را به دلیل خاصیت روشن‌کنندگی پوست می‌شناسند. نظرات در مورد قرص پیگمنتا در اکثر موارد مثبت بوده است. البته تاثیرات این قرص در همان ابتدا قابل مشاهده نیست و باید به مدت ۳ ماه مصرف ادامه داشته باشد.

قرص پیگمنتا چاق کننده است؟

خیر ترکیبات موجود در این محصول دارای خاصیت افزایش وزن نیستند و نمی‌توان گفت قرص پیگمنتا چاق کننده است. خوشبختانه همه ترکیبات این مکمل ایمن بوده و باعث زیاد شدن وزن و یا عوارض جانبی نمی‌شوند.

قرص پیگمنتا در بارداری و شیردهی قابل استفاده است؟

به هیچ وجه نباید قرص پیگمنتا را بدون مشورت با پزشک در دوران بارداری و شیردهی مصرف کنید. قبل از استفاده این قرص با پزشک یا داروساز مشورت نمایید تا تمامی شرایط شما در نظر گرفته شود.


  توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت دکتر خسروی از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید

بیشتر بخوانید:

  • آیا قرص پیگمنتا چاق کننده است؟
  • بهترین صابون روشن کننده پوست برای انواع پوست‌ها
  • پماد حساسیت پوستی خارش و قرمزی
یکــــ نکتـــه مــهــم  خواص کپسول فارماژلیتان برای پوست چیست؟