زمان مطالعه: ۶ دقیقه

پاورفیت که با عنوان لاتین آن یعنی powerfit هم شناخته می‌شود، یک داروی طبیعی محبوب دارای خواص متنوعی از جمله تقویت سیستم ایمنی و افزایش قوای جسمانی است. یکی دیگر از کاربردهای قرص پاورفیت، کمک به درمان زگیل تناسلی و مبارزه با ویروس عامل این ضایعه یعنی HPV است. سوالات زیادی درباره تاثیر و نحوه اثرگذاری پاورفیت بر این مشکل پرسیده می‌شود. در این مقاله از مجله سلامت داروخانه دکتر خسروی ، قصد داریم درباره قرص پاورفیت برای زگیل تناسلی صحبت کنیم. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قرص پاورفیت چیست؟

کپسول پاور فیت محصولی طبیعی است که تحت لیسانس شرکت هولیستیکای فرانسه تولید می‌شود. این مکمل محبوب، با بهره از عصاره قارچی به نام قارچ شیتاکه (shiitake یا شی-تا-که)، یکی از بهترین تقویت کننده های سیستم ایمنی بدن است.

شیتاکه که تنها ترکیب استفاده شده در قرص پاورفیت میباشد، نوعی قارچ بوده که از قدیم‌الایام برای خواص زیادش، در طب سنتی چینی آسیای شرقی به کار می‌رفته است. از خواص این قارچ و به تبع آن قرص پاورفیت می‌توان به تقویت قوای جسمی و فیزیکی در شرایط مختلف مثل دوران نقاهت از بیماری و هنگام رژیم غذایی لاغری اشاره کرد. به علاوه، ترکیبات این قرص برای افرادی مثل ورزشکاران و سالمندان که احتیاج به افزایش قوت بدن در آن ها بیشتر است، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

کاربرد دیگر قرص پاورفیت برای زگیل تناسلی است. در واقع این قرص به درمان این ضایعه و مقابله با ویروس HPV که عامل ایجاد کننده آن است، کمک می‌کند.

در قرص پاور فیت هیچگونه مواد نگهدارنده، رنگ و طعم دهنده صنعتی استفاده نشده است.

توجه کنید که فرم دارویی پاورفیت، «کپسول» است؛ اما گاهی اوقات در زبان محاوره، عنوان فرم دارویی «قرص» و «کپسول» به جای هم استفاده و شناخته می‌شود. ما در این مقاله از هر دو کلمه برای این محصول استفاده کرده‌ایم.

قرص پاورفیت برای چی خوبه؟

همانطور که در بخش قبل خواندید، قرص پاورفیت تمامی خواص قارچ شیتاکه را داراست. با توجه به این موضوع، می‌توان خواص قارچ شیتاکه را به قرص powerfit نیز نسبت داد.

قارچ شیتاکه خواص بالقوه و یا اثبات شده‌ای برای موارد زیر دارد که در نتیجه آن قرص پاورفیت هم می‌تواند در این شرایط تاثیرات مثبتی داشته باشد:

 • کمک به سلامت قلب؛ با داشتن ترکیب اِریتادنین، استرول‌ها و فیبر بتاگلوکان. در واقع این ترکیبات به کنترل کلسترول خون در بدن کمک می‌کنند.
 • کمک به تقویت سیستم ایمنی؛ با توجه به برخی تحقیقات که نشان داده‌اند این ماده به کاهش التهاب کمک می‌کند.
 • پیشگیری از سرطان؛ بر اساس برخی از تحقیقات، پلی ساکاریدهای موجود در قارچ شیتاکه ممکن است خواص ضد سرطانی داشته باشند. همچنین ترکیب لنتینان در این قارچ، می‌تواند با سرطان مقابله کند (گرچه به طور کلی این خاصیت قارچ شیتاکه هنوز توسط تحقیقات مختلف در حال بررسی است و نیاز به شواهد بیشتری برای اثبات آن وجود دارد.)
 • خاصیت ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچ؛ مانند مقابله با ویروس ایجاد کننده زگیل تناسلی.
 • تقویت کننده استخوان ها؛ با داشتن ویتامین D2.
 • افزایش انرژی و بهبود عملکرد مغز؛ با داشتن ویتامین های گروه B.
 • بهبود سلامت پوست؛ با داشتن سلنیوم، ویتامین A و ویتامین E در کنار هم که خواص ضد جوش دارند.

به طور خلاصه می‌توان گفت قرص پاورفیت با داشتن همه آمینو اسیدهای ضروری برای بدن، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آلفا گلوکان و بتاگلوکان ها، برای تقویت سیستم ایمنی، سلامت قلب، بالا بردن قوای بدنی و درمان زگیل تناسلی به طور بالقوه یا اثبات شده مفید است و دارای خواص ضد میکروب و ضد سرطان می‌باشد.

در بخش بعدی به طور دقیق‌تر به تاثیر و فواید پاورفیت برای درمان زگیل تناسلی می‌پردازیم.

تاثیر قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی چگونه است؟

قبل از صحبت درباره تاثیر پاورفیت بر زگیل تناسلی بهتر است ابتدا کمی با این بیماری آشنا شویم.

زگیل تناسلی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های آمیزشی (STD یا STI) است. این مشکل، در واقع ضایعه‌ای پوستی است که روی ناحیه تناسلی و مقعد یا اطراف آن‌ها ظاهر می‌شود. این ضایعه ممکن است به رنگ صورتی، قهوه‌ای یا همرنگ با پوست باشد. این زگیل‌ها در اکثر موارد درد یا خارش ندارند، اما در برخی افراد همراه با خارش، سوزش یا درد هستند. عامل ایجاد کننده این عارضه برخی از انواع خاص ویروس پاپیلومای انسانی (Human Papilloma Virus یا به اختصار HPV) است. اگر چه ضایعات پوستی یا همان زگیل‌ها با روش‌های درمانی مختلف یا حتی بسیاری از مواقع بدون اقدام خاصی برطرف می‌شوند، اما دانشمندان معتقدند که ویروس HPV در بدن باقی می‌ماند و هنوز درمان قطعی برای این ویروس به اثبات کامل نرسیده است.

با این حال، نتایج تحقیقات اولیه در رابطه با تاثیر درمانی قارچ شیتاکه موجود در قرص پاورفیت بر زگیل تناسلی، مثبت بوده است. با ادامه تحقیقات، این امید وجود دارد که شیتاکه و مکمل های آن به عنوان درمان قطعی زگیل تناسلی ارائه شود. به هر حال، مکمل حاوی عصاره این قارچ، مانند قرص Powerfit در بازار موجود است و می‌تواند حداقل به عنوان کمک کننده به درمان زگیل تناسلی مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه می‌توان به تاثیر مثبت تقویت سیستم ایمنی بدن در مبارزه با ویروس HPV هم اشاره کرد که شیتاکه و قرص پاورفیت می‌توانند در این زمینه کمک کنند.

تحقیقات درباره تاثیر شیتاکه بر HPV

در ادامه به نتیجه برخی از تحقیقات روی تاثیر قارچ شی تا که بر HPV اشاره می‌کنیم:

 • یک آزمایش اولیه نشان داده است که ترکیب AHCC یا Active Hexose Correlated Compound که از قارچ شیتاکه به دست می‌آید، می‌تواند ویروس HPV را از بین ببرد. (دهه‌هاست که ترکیب AHCC در کشورهای مختلف در قالب مکمل به فروش می‌رسد؛ این ماده به خصوص برای خاصیت افزایش دهنده سیستم ایمنی آن مورد توجه است.)
 • همچنین محققین در مطالعه‌ای مشاهده کردند که ماده AHCC نرخ رشد تومور سرطانی در تخمدان را کاهش داد.
 • به طور کلی آزمایش‌های حیوانی و انسانی نشان داده‌اند که AHCC تعداد و میزان فعالیت سلول‌های کشنده طبیعی سیستم ایمنی بدن (دندریتیک و سیتوکین) را افزایش می‌دهند. این سلول های در ایمنی سلولی و ایمنی ذاتی دخیل هستند. در واقع این سلول‌ها در پاسخ بدن به عفونت و جلوگیری از رشد تومور نقش دارند.

با توجه نتایج تحقیقات روی قارچ شیتاکه، قرص پاورفیت برای زگیل تناسلی (در واقع رفع عامل ایجاد کننده آن) می‌تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد و با ادامه تحقیقات درباره این قارچ و ترکیبات آن، می‌توان امیدوار بود که دارویی برای HPV معرفی شود.

 

طریقه مصرف قرص پاورفیت برای زگیل تناسلی

شرکت هولیستیکا نحوه مصرف قرص پاورفیت برای رفع زگیل تناسلی را به صورت روزانه ۲ عدد کپسول (یک عدد قبل از صبحانه و یک عدد قبل از ناهار)  توصیه کرده است. این قرص برای اثرگذاری، باید به مدت ۳ تا ۶ ماه مصرف شود. با این حال دستور پزشک ارجحیت دارد. به طور کلی توصیه می‌کنیم درباره نحوه مصرف و طول دوره مصرف این محصول با پزشک خود مشورت نمایید.

خرید قرص پاورفیت

در این مقاله درباره قرص پاورفیت برای زگیل تناسلی و فواید دیگر این محصول صحبت کردیم. اگر قصد خرید قرص پاورفیت را دارید، توصیه می‌کنیم به مراکز معتبری مثل داروخانه اینترنتی دکتر خسروی مراجعه کنید. در سایت ما به راحتی و با چند کلیک، سفارش خود را ثبت و کامل کنید و در محل مورد نظر تحویل بگیرید. تمامی کالاها در این ، دارای برچسب اصالت و مورد تایید سازمان غذا و دارو می‌باشند.

خرید قرص پاورفیت از داروخانه دکتر خسروی

توجه: مقالات مرتبط با پزشکی و سلامت دکتر خسروی از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده‌اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند، بنابراین توصیه درمانی و پزشکی محسوب نمی‌شوند. در صورتی که مشکل پزشکی دارید، لازم است تا برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید
 • قرص powerfit برای چیست
 • قرص پاورفیت برای ریزش مو
 • ایا قرص پاورفیت چاق کننده است
یکــــ نکتـــه مــهــم  بهترین شربت چرک خشک کن کودکان