عوارض تاتو و عواقب جدی

هرکسی زیبایی را دوست دارد ولی گاهی اوقات این زیبایی به قیمت مشکلات پوستی و عوارض خطرناکی چون هپاتیت و ایدز تمام می شود. به نظر می رسد که هر سال و دهه مد خودش را دارد. برای مثال، در دهه 70 کفش های صاف و شلوارهای گشاد و خیلی بلند مد بود.
دهه 80 و 90 هم مدهای خودشان را داشتند. در این قرن، به سختی یک زن سیاه پوست بدون بافت و یا کلاه گیس پیدا می شود. و چیزی که به نظر می رسد بزرگ ترین جنون در نیم کره غربی در دهه گذشته، خال کوبی است.

به نظر می رسد که سرعت خالکوبی در تمام مدت در حال افزایش بوده است. اما قبل از اینکه خال کوبی بکنید، مطمئن شوید که می دانید چه چیزی از آن می خواهید و مطمئن باشید که خال کوبی درستی را انجام می دهید.

چگونه متخصصان خالکوبی این کار را انجام می دهند؟

خال کوبی، یک طراحی دائمی است که روی پوست شما ایجاد می شود و رنگدانه ها در لایه فوقانی پوست قرار داده می شوند. به طور معمول، هنرمند خال کوبی زن از یک ماشین دستی استفاده می کند که خیلی شبیه یک ماشین خیاطی عمل می کند، با یک یا چند سوزن که به طور مکرر پوست را سوراخ می کند، قطره های کوچک جوهر به این سوراخ ها وارد می شوند.

این فرآیند که بدون هیچ داروی بی هوشی انجام می شود، باعث ایجاد مقدار کمی خون و آسیب می شود.

با ریسک ها و عوارض مختلف تاتو روی بدن آشنا شوید:

این یک مساله بزرگ است که ربطی به این بحث ندارد و من نخواهم توانست وارد آن شوم اما به این معنی است که عفونت های پوستی و پیچیدگی های دیگر ممکن است بوجود بیاید.

 

تاتو چه عوارضی دارد؟

واکنش های آلرژیکی:

رنگ های تتو – به ویژه رنگ های قرمز، سبز، زرد و آبی – می توانند باعث واکنش های آلرژیکی پوستی مانند خارش پوست در محل خالکوبی شوند. این می تواند حتی سال ها بعد از اینکه شما خالکوبی کردید هم رخ دهد.

عفونت های پوستی:

علائم عفونت مانند قرمزی، ورم، درد و ترشح چرک پس از خال کوبی می تواند رخ دهد. تجهیزات خال کوبی و سوزن های استرلیزه نشده می توانند بیماری های عفونی مانند هپاتیت B و هپاتیت c را انتقال دهند.

به همین دلیل است که انجمن آمریکایی گفته است برای انتقال خون باید یک سال از زدن خال کوبی وقفه بیفتد. مهم است دقت کنید که تمام تجهیزات خال کوبی قبل از استفاده تمیز و استریل باشند.

فردی که خال کوبی را دریافت می کند، باید حتماً در طول هفته اول به درستی از ناحیه خال کوبی شده مراقبت کند، یا پس از تزریق رنگدانه های پوستی.

عوارض تاتو و مشکلات آن

مشکلات پوستی دیگر:

گاهی اوقات برامدگی هایی به نام گرانولومس در اطراف جوهر خال کوبی شکل می گیرد. هم چنین انجام خال کوبی می تواند منجر به کلویید شود. اگر قبل از کندن زخم و یا ایجاد ضایعه پوستی کلویید داشتید، خال کوبی نکنید.

بیماری های مربوط به خون:

اگر تجهیزات مورد استفاده برای خال کوبی شما آلوده به خون آلوده باشد، می توانید بیماری های مختلف خونی از جمله کزاز، هپاتیت B و هپاتیت C بگیرید و احتمال انتقال اچ آی وی نیز وجود دارد.

زمانی که برنامه های شرکت های بیمه بر روی پرسش نامه خود می پرسند که آیا روی بدنتان خالکوبی دارید یا خیر، به نظر شما آن ها به چه چیزی فکر می کنند؟ درباره اش فکر کنید.

عوارض و پیامدهای احتمالی تاتو کردن

مشکلات ناشی از MRI:

در این موقعیت، خالکوبی یا آرایش های دائمی ممکن است باعث ورم یا سوزش در نواحی ایجاد شده در حین معاینات MRI شود.

گاهی اوقات رنگدانه های تاتو می توانند با کیفیت تصویر تداخل پیدا کنند، مانند زمانی که فردی که خط چشم دایمی دارد و MRI از چشم دارد. بعضی قسمت های خال کوبی ممکن است در واقع باعث سوختن پوست شوند.

اگر واکنش آلرژیکی به جوهر خال کوبی روی دهد و یا باعث ایجاد عفونت یا دیگر مشکلات پوستی در نزدیکی یک خال کوبی شود، ممکن است به درمان دارویی و یا دیگر درمان ها نیاز داشته باشید.

عوارض و مضراتی که تاتو برای سلامتی دارد

آماده باشید:

قبل از اینکه خال کوبی کنید، مطمئن شوید که واقعاً می خواهید چه هنری را روی بدن خود انجام دهید. مطمئن یا نگران هستید که ممکن است روزی از آن پشیمان شوید؟ پس زمان بیشتری برای فکر کردن به آن به خود بدهید. تحت فشار قرار نگیرید، و در اثر الکل یا مواد مخدر خالکوبی نکنید.

اگر تصمیم دارید که جلوتر بروید، محل خال کوبی را به دقت انتخاب کنید. آیا می خواهید آن معلوم باشد یا در زیر لباس مخفی اش کنید؟ همچنین به خاطر داشته باشید که افزایش وزن ممکن است خالکوبی را تحریف کرده و یا ظاهر آن را تحت تاثیر قرار دهد.

عوارض خطرناکی که با تاتو کردن بوجود می آید

اصرار بر ایمنی آن:

برای اینکه مطمئن شوید که خال کوبی شما به طور ایمن انجام می شود، به این سوالات پاسخ دهید:

تاتوکار چه کسی است؟ سعی نکنید خودتان خالکوبی کنید و یا یکی از دوستان نابلدتان این کار را انجام دهد .به یک مرکز معروف بروید که فقط کارمندانش کارشان را خوب بلدند.

آیا تاتوکار از دستکش استفاده می کند؟ او باید دست هایش را بشوید و یک جفت دستکش محافظ بپوشد.

آیا تاتوکار از تجهیزات مناسبی استفاده می کند؟ دقت کنید که او سوزن را دور می اندازد و قبل از اینکه برای شما را شروع کند، آن را از بسته های مهر و موم شده برمی دارد. هر گونه رنگ، سینی و یا ظروف باید نو باشند.

آیا تاتوکار وسایلش را استرلیزه می کند؟

دقت کنید که تاتوکار از دستگاه ضدعفونی کننده حرارتی (اتوکلاو) استفاده می کند تا تمام تجهیزات را استرلیزه کند. ابزار و لوازمی که نمی توانند توسط اتوکلاو اسنرلیزه شوند، مانند میزها و سینک باید با استفاده از داروهای ضد عفونی کننده تجاری و یا محلول سفید کننده ضدعفونی شوند.

عوارض تاتو و مراقبت از خالکوبی تان:

این به نوع و میزان خال کوبی شما بستگی دارد. با این حال معمولاً شما باید این کارها را انجام دهید:

بعد از 24 ساعت بانداژ را بردارید. یک کرم یا پماد ضد باکتری به تاتو خود بمالید.

پوست خال کوبی شده را تمیز نگه دارید.

از صابون ساده و آب استفاده کنید.

در هنگام دوش گرفتن، از جریان مستقیم آب بر روی پوست خال کوبی شده اجتناب کنید. – پوستتان را نمالید.

از مرطوب کننده استفاده کنید.